Haber

Dua Lipa Katar iddialarını reddetti, insan hakları vurgusu yaptı

Dünyaca ünlü pop yıldızı Dua Lipa, Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası etkinliklerinde sahne alacağı iddialarını reddetti. Instagram hesabından paylaşım yapan 27 yaşındaki şarkıcı, Katar’a yalnızca insan hakları koşullarının güzelleşmesi durumunda gidebileceğini söyledi.

Lipa açıklamasında “Böyle bir performansım olmayacak ve hiç orada sahne almak için de masaya oturmadım” dedi. “İngiltere’yi uzaktan destekliyor olacağım” diyen Lipa, “İnsan hakları sözlerini yerine getirdiğinde ve Dünya Kupası’na ev sahipliği etme hakkı kazandığında Katar’a gitmek için heyecanlıyım” tabirlerini kullandı.

Dua Lipa’nın sözkonusu Instagram paylaşımı

20 Kasım’da Al Bayt Stadyumu’nda yapılacak turnuva açılış törende şu ana kadar sadece BTS grubundan Jung Kook’un yer alacağı doğrulandı. ABD’li rapçi Diplo, DJ Calvin Harris ve Jamaikalı şarkıcı Sean Paul da turnuva süresince gerçekleşecek Fifa Fan Festival’de sahne alacak.

Pazar günü Sir Rod Stewart da geçen sene Katar’da sahne almayı reddettiğini açıkladı.

KATAR’DA İNSAN HAKLARI İHLALLERİ

Dünya Kupası’nın düzenleneceği Katar’da göçmen çalışanlara yapılan berbat muamele, eşcinsel bağlantıların yasadışı olması ve insan hakları ihlalleri birkaç yıldır tartışma konusu oluyor. Stadyum inşaatlarında 6 bini aşkın personelin öldüğü Katar’da yaşanan ihlaller, birçok sivil toplum örgütü tarafından raporlarla ortaya konulmuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu