Haber

İsrail’in Gazze’deki saldırısında MSF görevlisi öldürüldü

İsrail’in Gazze’deki El Şati Mülteci Kampı’na düzenlediği saldırıda Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) için çalışan bir memurun hayatını kaybettiği açıklandı.

MSF’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, İsrail’in Al-Shati Mülteci Kampına yönelik saldırıları sırasında 6 Kasım’da MSF çalışanı Muhammed el-Ahel ve çok sayıda yakınının hayatını kaybettiği bildirildi.

Açıklamada, Gazze’de ölümlerin önlenmesi ve bölgeye insani yardım ulaştırılmasının “tek yolunun” ateşkes olduğu vurgulanarak, derhal ateşkes çağrısı tekrarlandı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, X hesabından yaptığı paylaşımda, DSÖ adına MSF’ye başsağlığı dileklerini ileterek, “Kaybınızın yasını tutuyoruz” dedi.

Le Figaro’nun haberine göre, MSF Fransa Genel Müdürü Claire Magone, dün Paris’te düzenlediği basın toplantısında İsrail saldırılarıyla ilgili olarak, “Filistin halkı gücünü kaybetmiştir, ilk yardım çalışanları da güçsüzdür. Katliam karşısında ateşkes, bir zulümdür. hayati acil durum.” Değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu