Haber

Hollywood yıldızlarından Biden’a mektup: ‘Hiçbir rehine geride bırakılmamalı’

ABD’de 400’ü aşkın oyuncu, yapımcı ve müzisyen, Hamas’ın rehin aldığı kişilerle ilgili Başkan Joe Biden’a açık mektup yazdı.

İmzacıları arasında Sacha Baron Cohen, Gwyneth Paltrow, Bradley Cooper ve Katy Perry gibi isimlerin yer aldığı mektupta, imzacılar şu ana kadar ikisi ABD, ikisi İsrail vatandaşı dört rehinenin serbest bırakılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. . Mektupta, 30’u çocuk 220 kişinin halen rehin tutulduğuna ve “işkence ve ölüm tehdidiyle” karşı karşıya olduklarına dikkat çekilerek, Hamas saldırısının başlamasından bu yana 1400’den fazla İsraillinin öldürüldüğü hatırlatıldı. 7 Ekim’de.

‘REHİNLERE ÖZGÜRLÜK’ TALEPLERİ

Biden’a yazdıkları açık mektupta imzacılar, ABD Başkanı’na onun “ahlaki değerlere bağlılığını, liderliğini ve 35 yıl önce Hamas’ın kuruluşundan bu yana terörize edilen ve kendileri de terörize edilen Yahudi halkını” yazdılar. Son 17 yıldır Gazze’yi yöneten Hamas tarafından.” Ezilen ve mağdur edilen Filistinlilere verdikleri destekten dolayı Filistinlilere teşekkür etti.

Mektupta ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Hepimiz aynı şeyi istiyoruz: İsraillilerin ve Filistinlilerin yan yana barış içinde yaşama özgürlüğü. Hamas’ın yaydığı felaket niteliğindeki şiddetten kurtuluş… Ve en acil olarak rehinelerin özgürlüğü. “

‘REHİNLER SERBEST BIRAKILMADAN KİMSE RAHATLANMAMALI’

Açık mektupta, “Tüm rehineler serbest bırakılana kadar herkesi rahat olmamaya davet ediyoruz” belirtilerek, “Hiçbir rehine bırakılmamalı” ifadeleri kullanıldı ve bu kişilerin evlerine geri getirilmesi gerektiği vurgulandı. Hangi ülkenin vatandaşı olursa olsun. (DIŞ HABER)

dilovasi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu